kokedama s umělou květinou philodendron

umělá květina - mechová koule s květinou, vkusná přírodní dekorace 

Kategorie: umělé kokedamy

Zvolte variantu

bez provázku, s podložkou na postavení
jeden týden
795 Kč
657,02 Kč bez DPH
s bílým provázkem na zavěšení
jeden týden
795 Kč
657,02 Kč bez DPH
s hnědým provázkem na zavěšení
jeden týden
785 Kč
648,76 Kč bez DPH

Kokedama (苔玉) v doslovném překladu znamená mechová koule. Jde o rostlinu v kulatém balu ze zeminy, celý ve tvaru koule, který je obalený mechem. Tradičně se kokedamy umísťují na talířek či misku, mohou se ale také zavěšovat do prostoru, což je výhodné, neboť poskytují zajímavý dekorační prvek. 

Náš výrobek není živý, koule je obalená dostatečně obarveným mechem, aby neztratila zelenou svěží barvu. Všechny květiny jsou umělé, jsou kvalitní, pevně vlepené. 

Kokedamy dodáváme buď k zavěšení - na provázku bílém nebo přírodním hnědém, nebo k postavení. Za tím účelem dodáváme jednoduchý tácek či talířek  z recyklovaného papíru, který není moc vidět ale kokedamu drží tak, aby se nekutálela. Vzhled není nijak rušivý, spíše nenápadný. Talířek je z recyklovaného papíru, přibarvený hnědou lazurou na dřevo.  

Koule o průměru v rozmezí 15 - 20 cm. Většinou tedy 17 cm. 

O naše kodedamy se nemusíte nijak starat, je možné je trochu oluxovat, nebo po letech přestříknout čerstvou zelenou barvou ve spreji a kokedama bude opět jako nová. Zeleň, tedy květinu, je možné umýt pod vodou, nebo očistit vlhčeným hadříkem. V případě, že kokedama zvlhne, sama zase bez problémů uschne.

Provázek na pověšení je dlouhý 3m.  Co nepotřebujete, můžete odstřihnout a využít v domácnosti jinak. 

Na požádání můžeme vyrobit kokedamy s jinými květinami, nebo i koule jiných velikostí. Neváhejte se na nás obrátit, rádi vyhovíme.