Strom pro kočky 180cm - vistarie (40 druhů listů)

57 000 Kč 47 107,44 Kč bez DPH
na objednávku

Kvalitní šplahadlo pro domácí mazlíčky. LIsty si můžete vybrat

Kategorie: Stromy pro kočky

STROM PRO KOČKY

Představujeme Vám první kus, který jsme vyrobili na zakázku pro dámu z Prahy, která měla doma dva kocoury a nic zajímavého, po čem by se jim chtělo šplhat.  Náš kocour, jehož jméno je Číčmen, posloužil jako testovací a zátěžový subjekt.   Tvar stromu měla zákaznice jasný předem, poslala nám  předlohu, obrázek z internetu, který vypadal jako dřevěný domeček s větvemi,  ale jako předloha to krásně stačilo.  

Požadavek byly dvě dutiny, jedna dole u kořenů, jedna v prostředku.  Dutiny vypolstrované kobercem.  Mezi větvemi další polička nebo postel pro dřímající kočku.  Celková výška včetně zeleně max 200 cm.   Koruna stromu je mírně tvarovatelná, protože větvičky je možné ohýbat. Zákaznice si vybrala větvičky fialové vistárie.  K výběru však máme  asi 30-40 druhů větviček a listů. 

 

 

Strom je potřeba pořádně postavit, aby nepřepadával. Je to možné zařídit buď základní deskou, která se pak přikryje zelení, nebo kameny, nebo se dá celý strom vyrobit tak, aby byl postavený už v nějaké nádobě.  Možností je hodně, každý má doma jinou situaci, takže většinu parametrů domluvíme přesně podle požadavků zákazníka.  

Strom se dvěma dutinami byl více pracný, je potřeba dělat hodně silný kmen a pořádnou základnu.  Ke stromu by se hodila větší koruna, ale zákaznici vyhovoval tento tvar.  Strom je umístěný v bytě, kde asi není nadbytečné místo pro velké dekorace.  Jsou ovšem domy a byty, kde je místa dost, takže strom může být i více košatý. 

Na poslední fotografii je základna jiného stromu, který měl dva kmeny a povrch základný desky je orámován a pokryt dekoracemi. Dekorace jdou případně sundat kvůli číštění stromu od drobků jídla nebo při jiném znečištění. Všechny květiny a květinové panely jsou umělé, je možné je hodit pod sprchu a pořádně umýt. 

Kůra stromu je vyrobená naší technologií,  základ modelovací hmoty je recyklovaný papír.  Kočkám povrch skvěle vyhovuje, snadno se jim šplhá a papír je na omak příjemný, nestudí a vypadá skvěle. Povrch může zůstat zcela přírodní, ale raději dobarvujeme lazurami na dřevo, vypadá to ještě lépe. Barevnost, hladkost nebo hrubost kůry můžeme ovlivnit. Uděláme strom jak budete chtít.