Strom pro kočky

 

STROM PRO KOČKY , to je náš nový projekt.

Představujeme Vám první kus, který jsme vyrobili na zakázku pro dámu z Prahy, která měla doma dva kocoury a nic zajímavého, po čem by se jim chtělo šplhat.  Kocour, jehož jméno je Číčmen, posloužil jako testovací a zátěžový experimenální subjekt.

02447799_gzmodj

Zákaznice požadovala listy a květy vistárie, předem mi poslala jakýsi orientační vzorek stromu z internetu. Výška měla být do 200 cm, strom pak bylo nutné vynést do poschodí a protáhnout hlavními dveřmi o průměru 90 cm.  Takže rozměry dveří trošku limitovaly velikost stromu.

Další požadavky byly celkem přesné.  Jedna vetší až velká dutina úplně dole, aby tam kočky mohly v klidu jíst, nebo se válet.  Další prostorný otvor měl být někde výše, třeba metr vysoko. Také pro účely kočičího podřimování někde uvnitř stromu.  Poslední požadavek byl, aby ve větvích byla další možnost na válení. V podstatě něco jako polička, kde si opět může kočka lehnout, povalovat se mezi větvemi a zároveň mít výhled ven.

07428719_oucsxdxiyxqkxp-b

 

Protože jsem strom dělala poprvé, výroba trvala dlouho, ale podařilo se. Dvě velké dutiny uvnitř ze všech stran opatřené kobercem, strom po kterém se dá šplhat, požadované větvičky a již zmíněná polička. Dutiny byly dostatečně hluboké a široké, jen koruna byla relativně malá oproti mohutnému kmeni, ale to byl záměr. 

Po umístění stromu na místo byla zákaznice velmi spokojená, a dokonce i dojatá. Jeden z kocourů prý téměř hned vylezl na strom a vůbec nechtěl chodit dolů, jen pro žrádlo.  Nevím, jak je to dnes. Doufám, že kocourům se strom stále líbí a bude jim dlouho sloužit. Kdyby ho náhodou nějak devastovali, celou výrobu jsem prováděla tak, aby se nemohli zranit o žádný drát. V případě, že papírový, ale hodně tvrdý povrch poškodí trvalým škrábáním na stejném místě, mohu bez problémů přijet a udělat servis. 

V případě, že se Vám líbí myšlenka, že by Vaše kočky mohly doma šplhat po pěkných dekorativních stromech, neváhejte nás kontaktovat.  Další kus může být právě ten Váš. Výroba trvá poměrně dlouho kvůli schnutí mnoha vrstev materiálu, ale vyplatí se počkat. Předpokládaný termín dodání je dva měsíce.

Duté stromy, jako je tento, mohou obsahovat buď dvě dutiny, nebo jednu dutinu podélnou, případně ještě jinak, jak budete potřebovat. Také větve stromu byly zvolené přesně podle touhy zákaznice.  Jednoduchou fotomontáží můžeme ukázat, že možností je podstatně více. 

Další model začneme vyrábět na stěnu. Bude se jednat o křivý silný kmen táhnoucí se po zdi, ze kterého vyrůstají pevné krátné větve se zelení. Některé větve budou nabízet možnost plošiny k odpočinku kočky. První instalaci provedeme přímo u nás, daruji strom našim dvěma kocourům, kteří nás hlídají před hlodavými myšími potvůrkami. Protože myšáky doma opravdu nechceme, kočky musím někde pořádně ubytovat. 

Máte-li zájem o podobnou možnost, podívejte se na naše fotomontáže, které jsou jen inspiračním vodítkem pro Vaši představivost. Vy sami nejlépe najdete prostor, kde by se podobný strom mohl instalovat a kde by Vaše kočky mohly řádit nebo spát. 

 

Ručně vyrobený strom pro kočky  (180-190cm) Ručně vyrobený strom pro kočky  (180-190cm)    

 

 

 

Obrázek č.1.

návrh šplhadla pro kočky, strom na zdi

nejlepší-šplhadlo-je-strom-

návrh-2