Vinná réva - kmen 3 metry + 20 metrů lián + tmavé červené hrozny

Neohodnoceno
9 200 Kč 7 603,31 Kč bez DPH
4 týdny
Dekorace z atelieru naturdekor - Silnější třímetrový kmínek popínave rostliny s dvaceti metry výhonů vinné révy, které mají tzv. červené hrozny.

 


kuenstliche-wein-girlande-mit-5-roten-trauben-1Předmětem prodeje je třímetrový kmen s dvaceti metry lián s listy vinné révy (typu a barvy viz. obrázek napravo) + vázací drátky. Jedná se o typ výhonů s hrozny tmavé barvy.

Kmen může být jeden silnější, nebo dva spletené dohromady.

V objednávce můžete udělat poznámku, co přesně  preferujete. A chcete-li znázornit na rostlině kořeny, nebo zasadíte pouze kmen a kořeny vidět nepotřebujete.

Ke kmeni budou již připevněné některé silnější (jako zdřevnatělé) výhony, další si pak budete navazovat  v místě, kudy rostlinu povedete. Je to snadné.

Hnědých, "zdřevnatělých" výhonů, ze kterých vyrůstá zeleň, je dohromady 20 metrů + pár kousků samostaných větviček, abyste je použili tam, kde chcete zeleň přidat. Způsob zasazení si určíte sami. podle prostředí, ve kterém rostlina bude instalovaná. V případně nejasností poradíme, neváhejte nás kontaktovat. Další informace si přečtěte níže, platí pro všechny popínavé rostliny naturdekor.

--------------------------------------------------------

Popis rostliny

Kmínek popínavé rostliny vede až do výše 3m.  Z kmene "vyrůstá" mnoho slabších šlahounů s listy. Celková délka lián porostlých zelení je cca  20 metrů,  Kmen je vymodelován z tvrzeného recyklovaného papíru, vnitřní konstukce je z ocelových drátů.  Stejným způsobem jsou zhotoveny větvičky a kořeny.

Schodite2_005freListy břečťanu jsou umělé, vybíráme nejvhodnější zelené listy, které vypadají dobře. Tyto rostliny dodají vašim interiérům mnoho zeleně o kterou se nemusíte starat, nebo by v daných místech  živá zeleň vůbec neprospívala.  

Popínavé rostliny naturdekor můžeme využít následujícím způsobem. Kresby a fotomontáže jsou pouze pro ilustraci.

 

Montáž

Hotový výrobek je dodán ve velkém, cca metr dlouhém balíku,  ve kterém je celá rostlina poskládaná.

Spodek liány s kořeny lze zahrnout do květináče s květinami, nebo je možné vymyslet jiné řešení. Například, že liána vyrůstá květinového zátiší v místnosti, atp.

 Kmen vedeme po zdi (není těžký) a přichytáváme jej slabými zelenými drátky ke zdi (drátky jsou přibalené k výrobku).

Hlavní kmen stačí připevnit zhruba v pěti bodech, protože je ve dvou místech ohýbací, tvarovatelný.  Některé liány jsou k hlavnímu kmeni již přidělané, většina větviček je však volná, protože zákazník si je montuje sám - přesně tam kam chce.  V případě této fotomontáže jsou liány blízko sebe, můžeme je však navazovat za sebou a zeleň táhnout daleko do základního kmene. 

kancelar-2

Navazování větviček je snadné. Součástí balení je i samostaný zelený materiál, tedy větvičky té dané rostliny bez lián, abyste je pak mohli umístit tam, kde se vám jeví, že chcete zeleně více.  Kupříkladu, kmen se vám zdá příliš holý a chcete zeleň již ha hlavním kmeni. Za tímto účelem vezmete doplňový volný materiál a přidrátkujete ka kmen tolik listů či větviček, kolik budete chtít. Drátky jsou zamaskované připevněnými listy. Není se čeho bát, jde to snadno.

4db2bda1636358.668192209

Kdo nechce použít k montáži hřebíky a šroubky, může zakoupit lepící pásky na věšení obrázků, nebo lepící háčky, ke kterým drátky opět navazujeme. Větvičky rostliny jsou pak velmi lehké, využít by šly i nalepené suché zipy a podobně.  Záleží opět na tom, kde bude rostlina umístěna a zda-li hrozí její stržení. Hlavní kmen doporučuji upevnit opravdu lépe, abyste měli klid. 

Například břečťan či vinná réva v hospodě či vinárně, bude chtít řádné upevnění, aby kolemjdoucí ovíněný konzument dekoraci nestrhnul.  Bude-li však hlavní kmen v rohu a zeleň se bude pnout dostatečně vysoko, není problém a dají se zazelenit všelijaké prostory, kde by živá rostlina nikdy neprospívala. 

Po hlavním kmeni může šplhat i kotě, rostlina bude přitahovat i papoušky. Instalaci hlavního kmene tedy nepodceňujte, má-li doma ptactvo a jiné šplhací zvířectvo. 

Budete-li mít zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat.