Popínavá růže žlutá - dvoumetrový kmen s 10 metry lián s květy a listy popínavých růží

Neohodnoceno
8 200 Kč 6 776,86 Kč bez DPH
4 týdny
Dekorace z atelieru naturdekor - Dvoumetrový kmínek popínave rostliny s deseti metry lián květoucích růží ve žluté barvě.



rosengirlande-gelb-bluehend-180cm-1_1Předmětem prodeje je dvoumetrový kmen /o síle přibližně 4 cm/ + 10 metrů slabších lián, které je možno obtočit kolem kmene, pergoly, sloupu, nebo volně naaranžovat navázáním na hlavní kmen, vedením po zdi a pod.

Na liánách budou již připevněny výhony popínavých růží s listy, květy a poupaty, stejných, jako jsou na fotografii.

K zásilce budou volně přibalené i samostatné větvičky s květy, které nejsou napevno přidělané, a to z toho důvodu, že během instalace můžete volné větvičky přidat tam, kde chcete nejvíce květů a zeleně. 

K zásilce bude přidáno i přiměřené množství vázacích drátků k upevnění a kompletaci na místě instalace.

Další informace  o popínavých rostlinách naturdekor si přečtěte níže. Návod je univerzální pro všechny popínavé rostliny atelieru naturdekor.

 

Popis rostliny

Kmínek popínavé rostliny vede až do výše 2 - 3m.  Z kmene "vyrůstá" více slabších šlahounů s listy. Celková délka lián porostlých zelení je podle typu rostliny 10 až 20 metrů,  Kmen je vymodelován z tvrzeného recyklovaného papíru, vnitřní konstukce je z ocelových drátů.  Stejným způsobem jsou zhotoveny větvičky a kořeny.

Schodite2_005freListy popínavých rostlin jsou umělé, vybíráme nejvhodnější zelené listy, které vypadají dobře a věrohodně. Tyto rostliny dodají vašim interiérům mnoho zeleně o kterou se nemusíte starat, nebo by v daných místech živá zeleň vůbec neprospívala.  

Popínavé rostliny naturdekor můžeme využít následujícím způsobem. Kresby a fotomontáže jsou pouze pro ilustraci.

 Montáž

Hotový výrobek je dodán ve velkém, cca metr dlouhém balíku,  ve kterém je celá rostlina poskládaná.

Spodek liány s kořeny lze zahrnout do květináče s květinami, nebo je možné vymyslet jiné řešení. Například, že liána vyrůstá květinového zátiší v místnosti, atp.

Kmen vedeme po zdi (není těžký) a přichytáváme jej slabými zelenými drátky ke zdi (drátky jsou přibalené k výrobku).

Hlavní kmen stačí připevnit zhruba v třech bodech, protože je částečně ohýbací, tvarovatelný.  Některé liány jsou k hlavnímu kmeni již přidělané, většina větviček je však volná, protože zákazník si je montuje sám - přesně tam - kam chce.  V případě této fotomontáže jsou liány blízko sebe, můžeme je však navazovat za sebou a zeleň táhnout daleko do základního kmene. 

kancelar-2

Navazování větviček je snadné. Součástí balení je i samostaný zelený materiál, tedy větvičky té dané rostliny bez lián, abyste je pak mohli umístit tam, kde se vám jeví, že chcete zeleně více.  Kupříkladu, kmen se vám zdá příliš holý a chcete zeleň již ha hlavním kmeni. Za tímto účelem vezmete doplňový volný materiál a přidrátkujete ka kmen tolik listů či větviček, kolik budete chtít. Drátky jsou zamaskované připevněnými listy. Není se čeho bát, jde to snadno.

4db2bda1636358.668192209

Kdo nechce použít k montáži hřebíky a šroubky, může zakoupit lepící pásky na věšení obrázků, nebo lepící háčky, ke kterým drátky opět navazujeme. Větvičky rostliny jsou pak velmi lehké, využít by šly i nalepené suché zipy a podobně.  Záleží opět na tom, kde bude rostlina umístěna a zda hrozí její stržení. Hlavní kmen doporučuji upevnit opravdu lépe, abyste měli klid. 

Například břečťan nebo vinná réva v hospodě či vinárně, bude chtít řádné upevnění, aby kolemjdoucí ovíněný konzument dekoraci nestrhnul.  Bude-li však hlavní kmen v rohu a zeleň se bude pnout dostatečně vysoko, není problém a dají se zazelenit všelijaké prostory, kde by živá rostlina nikdy neprospívala. 

Po hlavním kmeni může šplhat i kotě, rostlina bude přitahovat asi i papoušky. Instalaci hlavního kmene tedy nepodceňujte, má-li doma ptactvo a jiné šplhací zvířectvo, včetně malých dětí. Ale nebojte se , není to palma ani velký dub, stržení dekorace by vám jen přidělalo práci.

 zelený smajlík

Budete-li mít zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat.

 

S popínavými rostlinami se dá čarovat, tento návrh například maskoval ošlivé potrubí v pěkné prosklené chodbě jednoho továrního komplexu.

 

chodby-1