výrobky na zakázku - naturdekor

naturdekor 

Atelier naturdekor vyrábí především bonsaje, protože doposud jich na trhu s umělými květinami bylo málo, zatímco stromů a umělých květin je nepočítaně a některé výrobky jsou opravdu prvotřídní. Proto se atelier specializoval. Jsme schopni vyrobit bonsaje malé i velké, v nádobách, případně větší instalace přímo podle potřeb zákazníka. 

Naše technologie je postavena na výrobě kmenů z recyklovaného papíru /paper mache/, což přináší zajímavý efekt. "Umělohmotnost" rostliny je tím značně potlačena, zejména když se  rostlině dodají kvalitní umělé větvičky a další dekorace jako přírodní mech, kamínky, kůra apod.

Bonsaj ve skořepině od Lavender     Mastif obecný

Takže ačkoliv jehličí a listy zůstávají stále umělé, rostlina je opatřena tolika přírodními doplňky, že málokdo z laiků je schopen si všimnout, že se jedná o umělou rostlinu. Samozřejmě profesionál a člověk s velkým vnímáním přírody tuto skutečnost pozná. Většina lidí ovšem ne, dokonce to často nepoznají ani prodavačky rostlin v květinářstvích.

Misky jsou většinou keramické a celková trvanlivost rostlin dlouhodobá, nejsou-li umístěny na slunci, které může umělou hmotu vyšisovat. Na zakázku lze vyrobit i bonsaje, které mají listy s UV ochranou.

Kouzelný žebříček do nebe     Lesíček ve skořepině od Lavender

U malých bonsají jsme limitování nedostatkem listů, které jsou drobné, ale nějaké možnosti přeci jen máme. Lepší je ovšem vyrábět stromy větší, kde jsme schopní pohrát si se zajímavými detaily, které umělé rostliny většinou nemívají. Jsou to dutiny, prakliny ve dřevě, staré zbytnělé návaly po "odříznutých větvích" a podobné zajímavé tvary ve dřevě, které se v přírodě nacházejí.

      Vrbička      Vrba Hekaté v čínské míse

Velké stromy můžeme zhotovit také, obvykle však chybí nádoby i když v poslední době se nabídka o hodně zlepšila. Velké instalace je však možné řešit i jinak, ale zde to nebudu rozebírat. Zde jsou ukázky velkých bonsají. Tvar může být jakýkoli, zákazník si může nechat zhotovit strom i podle fotografie.

 Gigant domácí    kytička která Vás vystěhuje

Dále atelier vyrábí stromy listnané, ve výšce raději do 300 cm. V případě zakázky je možné vyrobit i něco většího a objemnějšího, na sklad ovšem neděláme nic, protože jsme limitování prostorem. Stromy lze udělat montovací, skládací, sklelet bývá ocelový a pevný.

Výběr listů jde dnes poměrně velký, takže zákazník může žádat druhy jako: dub, bříza, javor, olivovník, osika, vrba, borovice, cypřiš, thůja, fíkovník, dračí strom, kávovník, ginkgo, dokonce kaštan. Velikost listů je ovšem důležitým faktorem, nelze dát na malý strom velké listy a čekat, že to bude dokonalé.

Dále vyrábíme palmy. Dnes je však takový výběr kvalitních palem, že jsme raději začali prodávat cizí produkty, protože ceny velkovýrobců jsou pro klienta výhodnější, než platit drahou ruční výrobu. Také jsme se pokusili vyrobit palmy po svém, aby vypadaly jinak než produkty od konkurence. Kmen je opět na ocelovém základě, povrch je tvořen z recyklovaného tvrzeného papíru.

ve stínu palmy    Tropická střecha

Protože je dnes dostatek palmových listů k výběru, můžeme na zakázku vytvořit palmu podle vašich požadavků naší technologií. S ukotvením do země nebo do květináče. Vše lze dohodnout, cena však bude vyšší, než je od středně kvalitního výrobce palem dodávaných na trh.

Dále můžeme vyrobit juky. Dvou a vícekmenné, opět do výšky dva až tři metry, silné nebo slabé. Také rostliny neline, sloní nohy a vše, co roste se silným kmenem ať už hladkým nebo drsným rozpraskaným apod. Zde máme výhodu oproti konkurenci, protože si můžeme se síou kmene hrát jak se nám zlíbí a cena za tyto výrobky je příznivá.

YUKA  s krásným kmenem   YUKA  s krásným kmenem

Dále cykas. Dnes je jich opět velká nabídka, ale přeci jen máme možnost vyrobit je jinak a mnohdy třeba zajímavěji a originálněji. Ne každý chce typickou tovární produkci, někdo chce rostlinu přesně na míru atd.

CYKAS......  jednoduchá elegance    CYKAS  nádherný, vzdušný, jemný...

Vyrábíme také popínavé rostliny stejnou technologií. Vypadají velmi dobře, jen máme málo fotografií od zákazníků. Možná časem dodáme další. V neposlední řadě můžeme nabídnou i lesíky a větší kompozice z různých stromků. Dále epifytní kmeny porostlé orchidejemi, tilanciemi, bromeliemi a dalšími květinami tropů. Zkoušeli jsme i šplhací stromy pro kočky, ale přeci jenom mají potvůrky  příliš ostré drápy a stromy byly po jejich řádění trošku poškozené. Ale baví je to. Stromy naturdekor se jim líbí více, než kupovaná šplhadla. 

    

Takže, kdo by měl zájem vyrobit strom pro svého kocoura, papouška nebo leguána a měl by představu co přesně chce, může se na nás obrátit s dotazem a my se pokusíme vyhovět.