Sluneční úpal a ochrana před poškozením

Dokonce i kvalitní výrobci nabízejí většinu rostlin z plastů, které pod náporem slunečních paprsků zblednou, vyšisují, nebo dokonce nevkusně zmodrají. Jistě to znáte a někde jste již takhle ošklivé umělé květiny viděli. Rada je prostá, nevystavujte na prudké sluneční paprsky dekoraci, od které chcete, aby dlouho vydržela. Jsou tu ale i jiné možnosti.

umělé květiny UV záření

 

Vyrábí se rostliny, mající v plastu přidanou složku, která rostlinu chrání před UV zářením a tím pádem rostlina déle odolává tak zvaným povětrnostvním vlivům. Máme v nabídce palmy, sukulenty, kapradiny a jiné květiny, které tutu odolnou složku obsahují  a rostliny by na slunci měly vydržet bez rychlých či výrazných změn. Výrobce poskytuje standardní záruku, je-li u výrobku uvedeno, že je vhodný k vystavení ven.

Další možnost ochrany je použití speciálního spreje na umělé rostliny, který by měl barevnou stálost květiny také o hodně prodloužit. Máte-li květinu na jižním okně, kam neprší, stačí jednou za čas rostlinu osprchovat kvůli čistotě a poté co rostlina oschne, můžete ji zlehka postříkat ochranným sprejem. To by mělo být dostatečně účinné, takže na drahé umělé květiny bych tuto ochranu rozhodně doporučila.

Chte-li však pěknou květinu umístit ven, kde zároveň i prší, dle výrobce je nutné po každém silnějším dešti postřik opakovat a ochranu obnovit. To samozřejmě jde snadno u malé květiny, ale těžko obíhat po každém dešti palmu vysokou tř metry. V takovém případě je každopádně vhodné, koupit palmu přímo určenou pro vystavení ven. V naší nabídce není rostlin tohoto typu mnoho, ale jistně se dá vybrat. Nabídka venkovních umělých rostin zde

Sprej můžete objednat zde

 

Většina levných květin žádnou ochranu nemá, předpokládá se, že jde o spotřební zboží a po čase se koupí nové. Na mysli mám především kvetoucí rostliny vytvořené z textilních květů, které vypadají nějakou dobu hezky, ale časem se zapráší a nejdou věčně sprchovat bez poškození barvy. 

Dražší květiny tvořené celé z plastu vydrží beze změny dlouhá léta, jsou-li umístěné ve stínu. V případě vystavení na slunci, zvažte možnost spreje, který životnost drahé květiny jistě výrazně prodlouží.